34 Filem Golden Globe dinamakan sempurna untuk maraton hujung minggu ini

post-title

Golden Globes menganugerahkan pawagam dan televisyen terbaik, dan gala akan diadakan pada 6 Januari, 2019 dan akan disiarkan di NBC.

Andy Samberg, bintang dari Brooklyn 99, dan Sandra Oh, yang dikenali untuk peranannya dalam Anatomi Grays, akan menjadi penyampai nombor edisi 76. Walaupun tarikh yang dijangkakan tiba, sudah tiba masanya untuk anda mengejar filem-filem yang dinamakan dan pada masa yang sama menikmati maraton yang luar biasa.

1. Perang Swasta

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: drama, Rosamund Pike



Best Original Song: Requiem for A Private War

2. Tempat dalam keheningan

Dicalonkan kepada:

Soundtrack Terbaik

3. Van Gogh di pintu kekekalan

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: drama, Willem Dafoe

4. Bintang dilahirkan

Dicalonkan kepada:



Filem Terbaik: drama

Pelakon Terbaik: drama, Lady Gaga

Pelakon Terbaik: drama, Bradley Cooper

Pengarah Terbaik: Bradley Cooper

Best Original Song: Cetek

5. Boy Cantik: Anda akan sentiasa menjadi anak saya

Dicalonkan kepada:

Pelakon Pembantu Terbaik: Timothee Chalamet

6. Black Panther

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: drama

Soundtrack Terbaik

Best Original Song: Semua Bintang

7. Menyusup di KKKlan

Dicalonkan kepada:



Filem Terbaik: drama

Pelakon Terbaik: drama, John David Washington

Pelakon Pembantu Terbaik: Adam Drive

Pengarah Terbaik: Spike Lee

8. Bohemian Rhapsody

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: drama

Pelakon Terbaik: drama, Rami Malek

9. Bolehkah anda memaafkan saya suatu hari nanti?

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: drama, Melissa McCarthy

Pelakon Pembantu Terbaik: Richard E. Grant

10. Capharnaüm

Dicalonkan kepada:

Filem Luar Negeri Terbaik: Lubnan

11. Monyet jutawan

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: komedi atau muzik

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Constance Wu

12. Destroyer

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: drama, Nicole Kidman

13. Dumplin

Dicalonkan kepada:

Best Original Song: Girl dalam Filem

14. Gred Kelapan

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Elsie Fischer

15. Kegemaran

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: komedi atau muzik

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Olivia Colman

Pelakon Pembantu Terbaik: Emma Stone

Pelakon Pembantu Terbaik: Rachel Weisz

Senario Terbaik: Deborha Davis dan Tony McNamara

16. Lelaki Pertama

Dicalonkan kepada:

Pelakon Pembantu Terbaik: Claire Foy

Soundtrack Terbaik

17. Gadis

Dicalonkan kepada:

Filem Asing Terbaik: Belgium

18. Buku Hijau: Persahabatan tanpa sempadan

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: komedi atau muzik

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Viggo Mortenen

Pelakon Pembantu Terbaik: Mahershala Ali

Pengarah Terbaik: Peter Farrelly

Senario Terbaik: Nick Vallelonga, Brian Currie dan Peter Farrelly

19. The blues of Beale Street

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: drama

Pelakon Pembantu Terbaik: Regina King

Senario Terbaik: Barry Jenkins

20. The Incredibles 2

Dicalonkan kepada:

Filem Animasi Terbaik

21. Pulau anjing

Dicalonkan kepada:

Filem Animasi Terbaik

Soundtrack Terbaik

22. Kembalinya Mary Poppins

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: komedi atau muzik

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Emily Blunt

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Lin-Manuel Miranda

Soundtrack Terbaik

23. Mirai

Dicalonkan kepada:

Filem Animasi Terbaik

24. Lelaki tua dan Pistol

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Robert Redford

25. Ralph memecah Internet

Dicalonkan kepada:

Filem Animasi Terbaik

26. Rom

Dicalonkan kepada:

Pengarah Terbaik: Alfonso Cuarón

Senario Terbaik: Alfonso Cuarón

Filem Asing Terbaik: Mexico

27. Penjual Belanja

Dicalonkan kepada:

Filem Asing Terbaik: Jepun

28. Spider-Man: alam semesta baru

Dicalonkan kepada:

Filem Animasi Terbaik

29. Stan & Ollie

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, John C. Reilly

30. Tully

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Charlize Theron

31. Naib

Dicalonkan kepada:

Filem Terbaik: komedi atau muzik

Pelakon Terbaik: komedi atau muzik, Christian Bale

Pelakon Pembantu Terbaik: Amy Adamas

Pelakon Pembantu Terbaik: Sam Rockwell

Pengarah Terbaik: Adam McKay

Senario Terbaik: Adam McKay

32. Isteri yang baik

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: drama, Glenn Close

33. Boy Dipadam

Dicalonkan kepada:

Pelakon Terbaik: drama, Lucas Hedges

Best Original Song: Wahyu

34. Jangan jumpa

Dicalonkan kepada:

Filem Luar Negeri Terbaik: Jerman

Suspense: The High Wall / Too Many Smiths / Your Devoted Wife (April 2021)


Top